تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: مشکل سرعت شبکه در روتر D-Link

پروفشنال hummer_1990's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

14 مشکل سرعت شبکه در روتر D-Link

سلام و درود

دوستان من یه مودم روتر D-Link مدل 2740u دارم با سرعت N300mbps

گوشی و لپ تاپ من هر دو از استاندارد 802.11n پشتیبانی می‌کنند.

ولی سرعت کانکشن من هم در گوشی و هم در لپتاپ نهایتا تا 144mbps میرسه.

کانال و فرکانس و باند Wi-Fi رو هم چندین بار تغییر دادم ولی سرعت هیچ تغییری نمیکنه به نظرتون مشکل از کجاست؟

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

هیچ راهی نیست که بشه از تمام ظرفیت سرعت روتر استفاده کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2017

پيش فرض

منم مودم tp link w8961n دارم که باید 300 مگابیت پشتیبانی کنه، گوشیم استاندارد وای فای ac هم حتی داره ولی مثل شما تو قسمت وای فای در بهترین حالت 144 مینویسه

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

منم مودم tp link w8961n دارم که باید 300 مگابیت پشتیبانی کنه، گوشیم استاندارد وای فای ac هم حتی داره ولی مثل شما تو قسمت وای فای در بهترین حالت 144 مینویسه

داخل یوتیوب کلی گشتم . یه ویدیویی دیدم که با تغییر تنظیمات در کانکشن ویندوز سرعت یه روتر 150 رو از 72 به 150 (حداکثر سرعت ) رسوند منم همون کارها رو انجام دادم ولی هیچ تغییری ایجاد نشد.

اگه در روترهای 300mbps فقط نصف ظرفیت قابل استفاده باشه پس چرا سرعت رو 300 میزنن

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

سلام.من بعضی جاها دیدم نوشتن آنتنهای بیشتر mimo هستن.مخفف multi input multi output .یعنی وقتی تعداد یوزرها زیاد بشه تاثیر داره.مثلا اگه چهارتا یوزر داشته باشیم توی روتر دو آنتن سرعت انتقال داده میشه ۷۲ ولی برای تک آنتن میشه ۳۶.ولی هر آنتن حداکثر میتونه 144mbs انتقال داده بده.اگه هم دقت کرده همه روترهای تک آنتن ۸۰۲.۱۱n سرعتشون ۱۵۰ هست ولی دو آنتن میشه ۳۰۰ و همینجور با افزایش تعداد آنتن ۱۵۰ تا زیاد میشه.و چون هر وسیله هم فقط از طریق یک آنتن داده دریافت میکنه بنابراین حداکثر سرعت انتقال داده برای یه وسیله همون ۱۴۴ باید بشه.
    البته اینا نتیجه گیریهای خودم هست و جایی مطلبی به اینصورت که گفتم ندیدم.

Sent using Android ForumReader app

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

سلام.من بعضی جاها دیدم نوشتن آنتنهای بیشتر mimo هستن.مخفف multi input multi output .یعنی وقتی تعداد یوزرها زیاد بشه تاثیر داره.مثلا اگه چهارتا یوزر داشته باشیم توی روتر دو آنتن سرعت انتقال داده میشه ۷۲ ولی برای تک آنتن میشه ۳۶.ولی هر آنتن حداکثر میتونه 144mbs انتقال داده بده.اگه هم دقت کرده همه روترهای تک آنتن ۸۰۲.۱۱n سرعتشون ۱۵۰ هست ولی دو آنتن میشه ۳۰۰ و همینجور با افزایش تعداد آنتن ۱۵۰ تا زیاد میشه.و چون هر وسیله هم فقط از طریق یک آنتن داده دریافت میکنه بنابراین حداکثر سرعت انتقال داده برای یه وسیله همون ۱۴۴ باید بشه.
    البته اینا نتیجه گیریهای خودم هست و جایی مطلبی به اینصورت که گفتم ندیدم.

Sent using Android ForumReader app
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این لینک مشخصات روتر DSl 2740U هستش داخل پاونشت صفحه 5 نوشه سرعت وایرلس در استاندارد 802.11 n توسط چیپست به 135mbps محدود شده البتع کانفیگ این مودم که لینک مشخصاتش رو گذاشتم با کانفیگی که داخل ایران فروش میره متفاوت هست هم از لحاظ ظاهر هم از نظر ظرفیت برق ورودی و ...

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

* The maximum speed of the wireless connection is limited by the chipset up to 135Mbps.
    Last edited by hummer_1990; 05-03-2019 at 13:33.

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

نه کارت شبکه لپ تاپ شما 100 M

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سرعت ثبت شده روی دستگاه های تابش ، سرعت تئوری آنهاست و در عمل ، در بهترین شرایط در دنیای واقعی نیمی از سرعت ثبت شده خواهد بود.

سه عامل در سرعت یا همان پهنای باند شبکه هوایی اثر گذار است.

1. پهنای باند هر کانال مورد استفاده ، در استاندارد انتخابی که مثلا میتواند 5/10/20/40/80/160 مگاهرتز باشد و هرچه این مقدار بیشتر باشد، سرعت بیشتر و احتمال تداخل امواج نیز بیشتر شده و برد مفید کاهش می یابد.

2.تعداد کانال هایی که یک دستگاه مورد استفاده قرار می دهد.
    مثلا یک اکسس پوینت تک کانال میتواند در کانال 40مگاهرتز سرعت 75 مگابیت را تامین نمایید اما یک اکسس پوینت دو کانال با پهنای باند هر کانال 40 می تواند تا 150 مگابیت را قابل استفاده نماید.

3.تداخل فرکانس، اینکه شما بتوانید از حداکثر سرعت کانال های انتخابی استفاده نمایید، به وجود و یا عدم وجود سیگنال های مزاحم بر می گردد، اگر همسایه شما از همان باند فرکانسی شما برای مودم خود استفاده نماید، به دلیل به اشتراک گذاشته شدن آن فرکانس و اشغال فیزیکی آن در آسمان ، سرعت و پهنای باند این فرکانس به اشتراک گذاشته خواهد شد به مانند یک خیابان پر ترافیک که زمان بیشتر در آن تلف می گردد.
    همینطور فاصله و موانع بین دستگاه AP و دستگاه مصرف کننده از عوامل تایین کننده هستند.

همچنین تعداد آنتن های دستگاه بر روی پهنای باند اثر مستقیم ندارد، و این توانایی دستگاه در استفاده از چند کانال همزمان است که بر سرعت اثر گذار است.
    بعضی از دستگاه ها برای هر کانال بر روی دستگاه خود یک آنتن در نظر می گیرند، اما این قاعده کلی نیست و ممکن است متفاوت باشد، مثلا مودم تی پی لینک من دارای دو کانال است اما سه آنتن بر روی آن تعبیه گردیده است.
    Last edited by shaahani; 06-03-2019 at 07:48.

10. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    تهران- دست راست-طبقه اول

پيش فرض

سلام دوستان

عرض کنم سرعت کانکشن من در لپ تاپ 130 تا 144 بود. (سیگنال Excellent)

با انجام تغیرات در تنظیمات مودم روتر و تنظیمات کانکشن در لپ تاپ به سرعت 300 رسیدم.

[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

بعر از انجام تغییرات:

[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •