تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 97 اولاول ... 23456789101656 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 965

نام تاپيک: نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

سلام خدمت دوستان گرامی
    راستش رو بخواهید الان که 5 روز از گذاشتن قلمه در اب می گذره ولی هنوز ریشه نزده . البته یه مقداری خود قلمه رشد داشته و رشدش هم واسه من که بار اولم بود بسیار جالب و زیبا بود.
    به نظرتون زیاد طول نکشیده ریشده زدن قلمه پوتوس؟

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

راستی من این چند روزه چندین بار به گلخونه های ابادان سر زدم تا شاید بتونم دیفن باخیا و فیکوس رو خریداری کنم ولی مثل اینکه در اینجا تابستان کلا هیچ گیاه زینتی اورده نمی شه و با ید تا مهر صبر کرد.

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام خدمت دوستان گرامی
    راستش رو بخواهید الان که 5 روز از گذاشتن قلمه در اب می گذره ولی هنوز ریشه نزده . البته یه مقداری خود قلمه رشد داشته و رشدش هم واسه من که بار اولم بود بسیار جالب و زیبا بود.
    به نظرتون زیاد طول نکشیده ریشده زدن قلمه پوتوس؟
    سلام
    خیلی عجول نباشید دوست من
    اگر خاطرتون باشه: ............چه مایه غم خورد تا گل بر آرد..........
    ریشه خواهد داد.صبر کنید.
    موفق باشید.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

سلام
    خیلی عجول نباشید دوست من
    اگر خاطرتون باشه: ............چه مایه غم خورد تا گل بر آرد..........
    ریشه خواهد داد.صبر کنید.
    موفق باشید.
    چشم استاد عزیز .

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با سلام دوباره
    راستش من یه سوالی در مورد گیاه پوتوسم داشتم واونم اینکه بعضی از شاخها ( ساقه ها ) به صورت شکل زیر در اومده اند و همونطور که من متوجه شدم که هر برگ جدید با خودش یه جوونه برگ دیگه هم داره ، برگ یا سوخته یا خراب شده است.

حالا سوال اینه که چجوری می شه این ساقه رو برای ادامه رشدش تحریک کرد؟ ایا اصلا راهی هست که رشد این ساقه ادامه پیدا کنه؟

با تشکر فراوان

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

خوب بازم یه سوال دیگه از دوستان گرامی مخصوصا اقا امین رخ و AavaA

در مورد روش تكثير گل سرخ در بخش گياهان زينتي نوشته شده بود كه اين كار رو باري برخي از اقسامش در اواخر تابستان ( شهريور ماه) بصورت تهيه قلمه ايجاد مي شود.

در اين متن نوشته شده بود بايد شاخه هايي كه مغز چوبي شده رو با قيچي باغباني بقطعات 10 تا 15 سانتي متري تقسيم كرد بطوريكه ابتدا و انتهاي هر شاخه يك چشمه داشته باشد.

حالا سوال من اين هست منظور از " چشمه " چي هست؟

در ضمن من راستش دقيق نمي دونم كه گلهاي رز من از چه قسمي هستند. با توجه به عكسهايي كه در اينجا قرار داده ام ايا به نظرتون در حال حاضر مي شه از اين گلها قلمه زد؟

یه سوال دیگه

يك سوال در مورد ساقه هاي برخي گياهان مانند رز ، پوتوس دارم و اونم اين هست كه در اين دو گياه از زير زمين ( انچيزي كه از ظاهر ديده مي شود ) چندين ساقه بيرون امده هست و مي شود گفت كه هر كدام براي خودشون گياهان جداگانه ( با اندام خاص يك گياه ) هستند.
    حالا سوال من اين هست كه مخصوصا در مورد اين دو نوع گياه "رز و پوتوس" ايا اين همان پاجوش و پاگياه هستند و يا اينكه در زير زمين ( كه در ظاهر قابل ديدن نيست ) يه ساقه اصلي هست و اينها كه ديده مي شوند شاخه هاي هستند كه از ساقه اصلي منشعب شده اند.؟

واقعا شرمند ام با این همه سوالات و درخواستها از دوستان انجمن که مطمئن هستم با صبر به سوالات من پاسخ می دهند و من رو تحمل می کنند
    با تشكر فراوان

با تشكر فراوان
    Last edited by hamidma; 26-08-2007 at 14:38.

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام .
    دوست عزیز ببخشید.هنوز سوال قیلی شما را در مورد انواع جوانه ها جواب نداده ام. مسئله کوچکی دارم که هنوز فرصت جواب دادن بمن نداده. باز هم معذرت میخوام.ان شاالله تا 4شنبه یا 5 شنبه جواباتون رو مینویسم. تا اون موقع اگر آ و آ ی عزیز یا سایر دوستان محبت کنن و جواب بدن که محبت میکنن.
    بازم ببخشید. فعلا خداحافظ

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

سلام .
    دوست عزیز ببخشید.هنوز سوال قیلی شما را در مورد انواع جوانه ها جواب نداده ام. مسئله کوچکی دارم که هنوز فرصت جواب دادن بمن نداده. باز هم معذرت میخوام.ان شاالله تا 4شنبه یا 5 شنبه جواباتون رو مینویسم. تا اون موقع اگر آ و آ ی عزیز یا سایر دوستان محبت کنن و جواب بدن که محبت میکنن.
    بازم ببخشید. فعلا خداحافظ
    من بدون شک منتظر پاسخ شما خواهم ماند. بازم ممنونم.

در مورد AavaA هم چند روزی هست که ایشون از سفر سبلان برگشتند ولی زیاد در انجمن حضور ندارند. منتظر پاسخهای ایشون هم هستم.

آخر فروم باز AaVaA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    این روزا دنیا واسه من از خونمون کوچیکتره ...

پيش فرض

حالا سوال اینه که چجوری می شه این ساقه رو برای ادامه رشدش تحریک کرد؟ ایا اصلا راهی هست که رشد این ساقه ادامه پیدا کنه؟

با تشکر فراوان

سلام فکر میکنم اگر جوانه ای داشته باشه اون ساقه
    حتی اگر برگهاش از بین رفته و نیمه سوخته باشن میتونه رشد کنه
    به هر حال شما تا یکی دو هفته دیگه خودتون از نزدیک میبینید که گیاهتون رشد میکنه یا خیر

حالا سوال من اين هست منظور از " چشمه " چي هست؟

در ضمن من راستش دقيق نمي دونم كه گلهاي رز من از چه قسمي هستند. با توجه به عكسهايي كه در اينجا قرار داده ام ايا به نظرتون در حال حاضر مي شه از اين گلها قلمه زد؟

یه سوال دیگه

يك سوال در مورد ساقه هاي برخي گياهان مانند رز ، پوتوس دارم و اونم اين هست كه در اين دو گياه از زير زمين ( انچيزي كه از ظاهر ديده مي شود ) چندين ساقه بيرون امده هست و مي شود گفت كه هر كدام براي خودشون گياهان جداگانه ( با اندام خاص يك گياه ) هستند.
    حالا سوال من اين هست كه مخصوصا در مورد اين دو نوع گياه "رز و پوتوس" ايا اين همان پاجوش و پاگياه هستند و يا اينكه در زير زمين ( كه در ظاهر قابل ديدن نيست ) يه ساقه اصلي هست و اينها كه ديده مي شوند شاخه هاي هستند كه از ساقه اصلي منشعب شده اند.؟

فکر میکنم منطورشون از چشمه در واقع همون جوانه بوده
    الان نمیتونم اصلاحشو دقیق توضیح بدم

+ عکسهایی که فرمودید اینجا من عکسی نمیبینم

+ در مورد رز مطمئنم که اونها پا جوش هستند
    و در واقع یکی از روشهای ازدیاد رز محسوب میشن

امیدوارم جناب امین رخ اگر من اشتباه گفتم تصحیح کنن
    ضمن اینکه قطعا جوابای ایشون کاملتر خواهد بود

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با تشکر فراوان

در مورد زمان چی ؟ ایا الان می تونم مثل پوتوس رز رو هم و دیگر درختها رو قلمه بزنم؟ با همان شیوه قرار دادن در آب ؟
    Last edited by hamidma; 30-08-2007 at 15:09.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •