تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 65

نام تاپيک: معما های فلسفی ...

داره خودمونی میشه Blue-Rose's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    Skyrim

پيش فرض

؟؟؟!!!؟؟؟
    کدوم سوال !! دقیقا مسئله همین جاست! این که سه نفر باید از اون سوال اطلاع داشته باشن! یعنی یه دونه سوال پرسیده بشه ! مثلا بپرسن شما دیروز همتون با هم تفریح بودید ؟ نه اینکه ازشون بپرسن دستپختتون خوبه یا نه! چرا که این میشه یه سوال کیفی نه کمی! یعنی مثلا دست پخت دو تاشون خوب باشه وسومی نه! ... ماهیت این سوال که بایدپرسیده بشه تامشخص نشه به هیچ عنوان مسئله از حالت ابهام خارج نمیشه .
    تنها در صورتی میشه این چنین جوابی داد که یک سوال مد نظر ما باشه مثل راه خروج نگهبان ها ... اما دوست عزیزمون اشاره کردن که هر سوالی میخواید برپسید بپرسید ... محدودیتی نیست! ...
    من از اولی میپرسم حالت خوبه ؟ میگه نه! به دومی میگم دیشب رفتی پیش دوست میگه آره به سومی هم میگم بلدی رانندگی کنی ؟ میگه تقریبا! ... یعنی (بلی _خیر)
    دوست گرامی طراح لطفا ابهام سوال رو رفع کنید .
    همین سوال که "اگر این سوال را از 2 نفر دیگر بپرسم جوابشان یکی خواهد بود؟".
    یا میشه به جاش یه سوالی پرسید که جوابش رو کسی نمیدونه که در این صورت کسی که تصادفی میگه جواب میده!

اگه نباشه جاش خالی می مونه مُعین's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

همین سوال که "اگر این سوال را از 2 نفر دیگر بپرسم جوابشان یکی خواهد بود؟".
    یا میشه به جاش یه سوالی پرسید که جوابش رو کسی نمیدونه که در این صورت کسی که تصادفی میگه جواب میده!
    خب مرد مومن! ... این دقیقا ماهیت معمای مورچه ی من رو داره و نه ماهیت فلسفی ...
    این سوال دقیقا چه سوالیه . . .
    مثلا : معین : بله ... به نظرت جواب این سوال رو دوستت امیر میدونه ؟؟؟ منم بگم نه! خب کدوم سوال! .....امیر : بله ... جواب این سوال رو معین میدونه ؟ بله! خب کدوم سوال که امیر میدونه من جوابشو میدونم ! و من میدونم امیر جوابشو نمیدونه! ... چه سوالی ؟؟ و در آخر علی : بله ! جواب این سوال رو امیر و معین میدونن ؟؟ نه اینا اصلا اهل سوال و جواب نیستن که! ...
    با ذکر مثال توضیح بدید لطفا. روشن کنید .
    منبع سوال رو دوست گرامیمون بگن ...
    دیگه وقتی برای این مسئله باقی نمونده ... مگر که منبع و طراح سوال مشخص بشه ! ... شاید واقعا سوال فلسفی باشه !!!!!! در حالی که سوال سرگرمی هم نیست

3. این کاربر از مُعین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    Skyrim

پيش فرض

نمیدونم چجوری توضیح بدم منظورمو، واضحه!

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

نمیدونم چجوری توضیح بدم منظورمو، واضحه!

مبهمه! واضح نیست! سوال مورد نظر ما باید مصداق داشته باشه! ماهیت داشته باشه! وجود داشته باشه! ... این سوال حتی واقعیتی مستقل از ذهن و ادراک آدمی هم نداره چه برسه به مصداق خارجی ! مثلا هموم سوال نگهبان :::
    شخصی درون زندانی حبس شده است. اتاقی که این شخص در آن نگاهداری می شود دو در دارد که یکی به سمت چوبه دار راه دارد ولی دیگری به بیرون زندان راه دارد و منجر به آزادی زندانی می شود. هر یک از این درها یک نگهبان دارد که یکی ازآنها همیشه راست می گوید و دیگری همیشه دروغ و هر دو از اینکه کدام در به کجا راه دارد و نیز از راستگویی یا دروغگویی نگهبان دیگر آگاهند.
    زندانی ما حق دارد تنها یک سوال از یکی از نگهبان ها بپرسد و سپس یکی از درها را انتخاب کند. در ضمن نگهبان ها فقط با "بلی" یا "خیر" پاسخ می دهند. او چطور می تواند با تنها یک سوال دری که به سوی آزادی باز می شود را پیدا کند؟!
    به آخر سوال دقت کنید ! ... دقیقا سوال رو میخواد ! یعنی زندانی چی بپرسه که راه رو پیدا کنه ؟ یعنی یه سوال باید پیدا کنه ... و بپرسه اما شما میگید باید این سوال که ایا اگر این سوال (( کدامین سوال ؟؟؟)) را از نفر سوم بپرسیم جوابش یکی هست ؟؟ خب کدوم سوال ؟؟؟ ماهیت ! سوال رو مشخص کنید ؟؟ ما هی مسئلهَ انت اشاره علیها؟؟؟ ؟؟ یعنی آن چیست ؟؟ آن سوال چیست که بهش اشاره میکنی ؟؟؟
    زندانی این سوال رو میپرسه تو مسئله نگهبان ها :اگر من از نگهبان دیگر بپرسم که این در به سمت آزاد شدن باز می شود یا نه، او چه خواهد گفت؟" نکته : هر دو نگهبان چه راستگو و چه دروغگو میدونن کدوم در به سمت آزادی باز میشه ... اما ... مسئله ما...
    ....
    شما در اصل میخواید خوانندگان مطلب رو گمراه کنید با این سوال ...
    فکر کنید و یه سوال بگید ... که جواب داشته باشه .

6. این کاربر از مُعین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2014
    محل سكونت
    Skyrim

پيش فرض

درست، سوال من مبهم، ولی همین ابهامه جواب میده.
    تو صورت مسئله نگفته چه جور سوالی نمیشه پرسید.
    شما به چیزی رسیدید؟!مثلا سوال خاصی که مفید باشه؟!

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

درست، سوال من مبهم، ولی همین ابهامه جواب میده.
    تو صورت مسئله نگفته چه جور سوالی نمیشه پرسید.
    شما به چیزی رسیدید؟!مثلا سوال خاصی که مفید باشه؟!

اگر رسیده بودم ... که این مسئله رو مردود اعلام نمیکردم ... این مسئله از نظر من مردوده .
    لطفا دوست گرامیمون منبع این سوال رو همون طور که بنده اشاره کردم که سوال مورد نظرم از کلیات علوم اسلامی بود ذکر کنن ... و اگر نه مردود بودن این مسئله حتمیه .

سوال جدید رو بزاریم ...

سوالی که من مد نظرم هست یکم با اصطلاحات پایه ای و اولیه منطق سر و کار داره ... یه سوال آموزشی هست ... با منبع بسیار معتبر ( یکی از مدرسین بازنشسته فلسفه دانشگاه تهران)
    اگر کسی درباره سوال قبلی اظهار نظری ... منبعی چیزی داره محبت کنه و قرار بده ... شاید اشتباه از جانب من باشه که تقریبا مطمئنم سوال مردوده و اشتباهی نمیکنم ... باز هم اساتید محبت کنن و نظرشونو بگن .
    من میخوام سوال جدید رو بزارم ... این سوال واقعا فرد رو وارد دنیای ذهن میکنه .... تقریبا با حد وسط ( قدرت ذهن در یافتن حد وسط =هوش)سر و کار داره ... (فردا میزارم تا ابهامات این مسئله هم به کلی رفع بشه )
    با تشکر .

داره خودمونی میشه Abaddon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

اینم یه جواب دندان شکن به سوال سخت:
    از 2 تاشون میپرسی که :"اگر این سوال را از 2 نفر دیگر بپرسم جوابشان یکی خواهد بود؟"
    اگر هیچکدام جواب ندادن ینی نفر سوم تصادفی جواب میدهد، ولی اگر یکی جواب داد ینی او تصادفی است.

از یکی از اون 2 نفر میپرسی "آبا جوابت 'بله' است؟!"
    اگر هیچی نگه ینی دروغگو ئه است، اگر جواب بده ینی راستگو ئه است.
    عزیز حالت z واسه سکوت نداریم فک کنم...

10. 2 کاربر از Abaddon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز arash59b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    اکسین ــ O X I N

پيش فرض معما های فلسفی ...

درساده ترین حالت تعداد مجهولات مساله از معلوماتش بیشتره و نمیشه به جواب منحصربفرد رسید

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by arash59b; 23-07-2014 at 21:54.

12. این کاربر از arash59b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

ممنون ...
    دوست عزیز فقط اگرمیگفتی این سوال رو خودتون طرح کردید یا نه ... خیلی خوب بود .
    این سوال دقیقا به تسلسل باطل میرسه ...
    با عرض پوزش از طراحش ...
    این سوال ساخته من نیست و به روشهای مختلفی هم به جواب میرسه.
    وقتی مسئله حل شد میگم کی گفته ، پس زودتر جواب بدید

اینم یه جواب دندان شکن به سوال سخت:
    از 2 تاشون میپرسی که :"اگر این سوال را از 2 نفر دیگر بپرسم جوابشان یکی خواهد بود؟"
    اگر هیچکدام جواب ندادن ینی نفر سوم تصادفی جواب میدهد، ولی اگر یکی جواب داد ینی او تصادفی است.

از یکی از اون 2 نفر میپرسی "آبا جوابت 'بله' است؟!"
    اگر هیچی نگه ینی دروغگو ئه است، اگر جواب بده ینی راستگو ئه است.
    دوست عزیز شروع خیلی خوبی داشتی فقط :
    1- اونها با x و y جواب میدهند و شما نمیدونید منظورشون بله یا خیر هست ( نکته : x یا y برای هر سه یک معنی داره )
    2- به همه سوالاتی که بشه جواب داد جواب میدهند . شما تحلیل میکنین پس باید سوالی طراحی کنین که بتونین جواب بدین . بخاطر وجود تصادفی به سوال شما اصطلاحا " مغز ترکان " میگویند و نباید اینطور باشه.
    3- " از یکی از اون 2 نفر ... " هر کدام اسمی دارند مثلا اولی دومی سومی ( خودتون هم میتونید اسم بزارید ) مثلا بگید از اولی میپرسیم "فلان ..."
    4- نیاز نیست خیلی به مغزتون زیاد فشار بیاورید ، فقط مراحل رو دقیق و کامل پشت سر هم بنویسید مثل راه حل سوال قبل که آقا معین نوشت.

5- باور کنید شما پتانسیلش رو دارید

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

... به این سوال دقت کنید :: من جوابشو میدم این سوال هم ماهیتی اینچنینی داره و نه فلسفی ...
    فرض کنید سه تا مورچه دارن پشت سر هم راه میرن از مورچه ی اول میپرسن چند تا مورچه پشت سرت هست ؟ میگه دوتا ... به مورچه ی دومی میگن چند تا مورچه پشت سرت هست میگه یکی ... واز مورچه سوم میپرسن چند تا مورچه پشت سرت هست میگه دو تا !!! ... جریان از چه قرار بوده ؟؟
      محتوای مخفی: جواب! 
    به ذهن خودتون فشار نیارید !!! مورچه سومی دروغ گو بوده!!

...
    جواب این سوال شما :
    مورچه سومی داشته برعکس راه میرفته !

پس لطفا به سوال فکر کنین

15. این کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •